Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Aktualności

17 września 2017 19:40 | Aktualności

15.09.2017 r. - "Sprzątanie Świata - Polska 2017" w Szkole Podstawowej w Dunowie

         W dniu 15 września 2017 roku tradycyjnie społeczność Szkoły Podstawowej w Dunowie podjęła ogólnopolskie wyzwanie i ruszyła sprzątać Świat. Tegoroczna 24 edycja przebiegała pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Jej celem było zwrócenie uwagi, na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Uczestnicy akcji dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem dokładnie posprzątali wyznaczone tereny wokół szkoły i najbliższej okolice naszej miejscowości.
Uwieńczeniem pracy wszystkich uczniów były worki pełne śmieci złożone w wyznaczonym miejscu obok szkoły.
      Na zakończenie pracowitej wyprawy, wszyscy mieli okazję wspólnego biesiadowania przy ognisku z kiełbaskami, które przygotował Pan Roman.
        Mamy wielką nadzieję, że nasza proekologiczna postawa przyczyni się do kształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie.
Sprzątanie Świata – Polska 2017 odbyło się przy wsparciu Urzędu Gminy Świeszyno.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!
                                                                                                     /Beata Górska/

 

Przeczytano: 179 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Sprzątanie Świata 2017