24 września 2017 20:20 | Aktualności

23-24 września 2017 r. Kraków - II Mistrzostwa Polski w speed-ballu

W dniach 23-24 września 2017 r.  w Krakowie odbyły się II Mistrzostwa Polski w Speed-ball, w których uczestniczyli zawodnicy z wszystkich województw, a było ponad 100 uczestników. Województwo zachodniopomorskie reprezentowało  dwóch zawodników ze Szkoły Podstawowej w Dunowie: Wiktoria Jędrusik z klasy 6 i Alan Kowalczyk z klasy 7 pod opieką Pani Małgorzaty Śmiałkowskiej. Rozgrywki odbywały się w dwóch konkurencjach tj. grze singlowej i super solo w trzech kategoriach wiekowych:

- Turniej U13 (rocznik 2004 i młodsze z podziałem na chłopcy i dziewczęta);

- Turniej U18 (rocznik 1999 i młodsze z podziałem na chłopcy i dziewczęta);

- Turniej OPEN (mężczyźni, kobiety-bez ograniczeń wiekowych).

Emocje jakie  towarzyszyły zawodnikom w czasie rozgrywanych meczy  były ogromne, a nasi walczyli do końca. Poziom gry był bardzo wysoki i chociaż nie udało się zdobyć medali, zostało zdobyte doświadczenie, które
z pewnością przyniesie efekt  w przyszłym roku na kolejnych mistrzostwach.

Chcielibyśmy gorąco podziękować:

• Organizatorom Mistrzostw Polski w Krakowie, którym jest Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speedd-ball Polska i Stowarzyszenie Sportownia.
  • Osobom, które przyczyniły się i umożliwiły wyjazd do Krakowana na Mistrzostwa Polski czyli dyrektorowi i Radzie Rodziców ze  Szkoły Podstawowej w Dunowie oraz indywidualnym sponsorom.

Więcej informacji o tej dyscyplinie sportu można uzyskać na stronie Speed-ball Polska.

/Małgorzata Śmiałkowska/