26 września 2017 21:49 | Aktualności

26.09.2017 r. Przedstawienie teatralne "Księżniczka na ziarnku grochu"

W dniu 26 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu pt.: „Księżniczka na ziarnku grochu”. Spektakl oparty był na fragmentach baśni Hansa Christiana Andersena „Pięć ziarnek grochu”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Świniopas”. Połączenie kilku baśni pozwoliło dzieciom poznać historie, które nie zawsze dobrze się kończyły. Zależało to od wcześniejszego postępowania bohaterów. Dobroć i prawdomówność zostały nagrodzone, a egoizm królewny i myślenie wyłącznie o swoich zachciankach doprowadził do surowej kary wymierzonej jej przez ojca. Uczniowie świetnie się bawili biorąc aktywny udział w przedstawieniu. Odpowiadali na pytania zadawane przez narratora i tańczyli razem z prowadzącym. Spektakl wywarł na dzieciach duże wrażenie.