01 października 2017 19:57 | Aktualności

29.09.2017 r. Udział w VII Światowych Dniach Tabliczki Mnożenia

W dniach 28-29 września 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w Dunowie  wzięli udział w VII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Obchody tego matematycznego święta odbywały się w dwóch etapach.
28 września uczniowie z klasy 7 (patrol asystencki :) ) przeprowadził "egzamin" znajomości tabliczki mnożenia wsród mieszkańców Giezkowa. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość oraz gratulujemy tym wszystkim, którzy zgodzili się na "odpytywanie" i dobrze sobie poradzili.
29 września 2017 r. - szkoła tętniła tabliczką mnożenia. Ucznowie przygotowali na ten dzień własne koszulki, na których można było znaleźć tabliczkę mnożenia oraz cytaty "matematyka królową nauk", "I love math" i inne. Patrol uczniowski przepytał wszystkich chętnych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy uczeń z klas 4-7, który prawidłowo odpowiedział na pytania otrzymał certyfikat, a uczniowie z klas 2-3 zdobywali naklejki "Ekspert tabliczki mnożenia".
Wzięliśmy również udział w grze na matzoo, gdzie należało w ciągu 5 minut odpowiedzieć na jak największą liczbę działań z tabliczki mnożenia (http://www.matzoo.pl/swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia). Po całodniowych zmaganiach w rankingu ogólnopolskim możemy pogratulować naszym uczniom z klasy 5 i 7, którzy utrzymali się na pierwszych miejscach:
- Iwona Bednarska kl. 5 - 2 miejsce w klasach piątych,
- Ewelina Radkiewicz kl. 5 - 3 miejsce w klasach piątych,
- Szymon Dobrowolski z kl. 7 - 1 miejsce w klasach siódmych,
- Filip Mielewczyk z kl. 7 - 4 miejsce w klasach siódmych,
- Jakub Majcher z kl. 7 - 5 miejsce w klasach siódmych.
Dodatkowo w każdej z klas wyłoniliśmy Mistrza Tabliczki Mnożenia.
W kl. 2 - FRANCISZEK OKUNIEWSKI
W kl. 3 - MACIEJ WIŚNIEWSKI
W kl. 4 - KIMI WIŚNIEWSKI
W kl. 5 (ex aequo) IWONA BEDNARSKA I EWELINA RADKIEWICZ
W kl. 6 - MATEUSZ ABRAMCIÓW
W kl. 7 - SZYMON DOBROWOLSKI.

Gratulujemy wszytskim! Z roku na rok jesteście coraz lepsi!!
/Agata Zglinicka/

VII DTM