02 października 2017 19:55 | Aktualności

UWAGA!!! AKCJA CZAPECZKA-NIEWIDKA!

Szkoła Podstawowa w Dunowie po raz kolejny włącza się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie MUSZKIETEROWIE SZPIKU. Tym razem nie zbieramy pieniędzy, a szydełkujemy czapeczki dla podopiecznych Stowarzyszenia! W ramach projektu „Czapeczka - Niewidka” Stowarzyszenie zbiera własnoręcznie wydziergane (na szydełku, na drutach) kolorowe czapeczki, które następnie przekazuje dzieciom z oddziałów onkologii i hematologii oraz hospicjów w całej Polsce. Dzięki temu mali Wojownicy otrzymają nowe znaki wojenne zamiast łysych główek jednoczących ich w chorobie, kolorowe przepiękne czapeczki, które nie tylko wywołają uśmiech na ich twarzy, ale dodadzą również pewności siebie, odwagi i siły do walki o zdrowie.

Gorąco zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli do włączenia się w tę niezwykłą akcję!

Czapeczki muszą być delikatne, ażurowe, w rozmiarze nieco większym niż główka zdrowego dziecka  (z uwagi na chemioterapię główki podopiecznych są spuchnięte).

Koordynator akcji:
p. Adriana Bicz, pedagog szkolny