11 października 2017 20:08 | Aktualności

11.10.2017 r. I miejsce w gminnym konkursie językowo-literackim organizowanym przez MCK "e-Eureka" BP w Świeszynie

Potyczki językowo – literackie? Mamy na to sposób!

W środę 11 października 2017 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej w Dunowie zwyciężyła w gminnym konkursie językowo literackim organizowanym przez Multimedialne Centrum Kultury „e- Eureka” Biblioteka Publiczna w Świeszynie. Konkurs stanowił element realizowanego przez MCK projektu zatytułowanego Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Stanęliśmy w szranki z przedstawicielami szkół podstawowych z Zegrza Pomorskiego, Konikowa i Świeszyna. Naszą drużynę mistrzów tworzyło czworo uczniów:

- Katarzyna Brzostko z kl.6,

- Mateusz Abramciów z kl. 6,

- Szymon Dobrowolski z kl.7,

- Filip Mielewczyk z kl. 7.

Ze względu na otwarty charakter regulaminu w zmaganiach wzięli też udział uczniowie gimnazjum, tym bardziej więc nasz sukces może cieszyć.

W kolejnych konkurencjach drużyny musiały wykazać się znajomością archaizmów i regionalizmów oraz kompetencjami językowymi niezbędnymi do rozegrania nietypowej wersji Scrabble. Naszym walorem okazały się bystrość i spryt niezbędne w zadaniach leksykalnych oraz bardzo dobra znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. W indywidualnym dyktandzie ortograficznym nasza przedstawicielka Kasia Brzostko – ze względu na bardzo wysoki wynik i remis w pierwszej turze - wzięła udział w dogrywce. Brawo, Kasiu!

Prowadzony przez Pana Jacka Marcinkowskiego konkurs przebiegł w przyjemnej atmosferze i zakończył się wręczeniem wspaniałych nagród dla wszystkich uczestników. Uczniowie z naszej zwycięskiej drużyny otrzymali książki, słuchawki, nośniki pendrive, notesy i kilka gadżetów.

Warto było pochylić się nad pięknem polszczyzny!

/Marlena Szuwalska/