12 października 2017 21:03 | Aktualności

12.10.2017 r. Apel z okazji DEN

W czwartek, 12 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dunowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w nim udział uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście - pani Wójt Ewa Korczak i pani Dyrektor ZOS Helena Zochniak.
Apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczennica klasy 6 - Katarzyna Brzostko, prowadząca całą uroczystość, powitała zgromadzonych gości i poprosiła panią Dyrektor Iwonę Moszyńską o zabranie głosu.
Pani Dyrektor przypomniała pokrótce historię Dnia Edukacji, wspomniała o ustanowieniu Komisji Edukacji Narodowej. Głos zabrała także pani Wójt Ewa Korczak, która dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły życzyła wszelkiej pomyślności, wytrwałości i cierpliwości do wykonywanej pracy.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klas 4-7 zaprezentowali przedstawienie ukazujące szkołę z przymrużeniem oka. W humorystyczny sposób pokazali scenki z życia szkoły i z lekcji.
Na zakończenie życzyli wszystkim pracownikom oświaty samych pogodnych dni. Każdy z gości został również obdarowany prezentami wykonanymi przez uczniów: papierowymi różami, laurkami i różowymi okularami, by móc zawsze patrzeć na świat w kolorowych barwach.
Za całą uroczystość odpowiedzialne były pani Dorota Kitowicz i pani Joanna Dziurla.
/Joanna Dziurla/