Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Aktualności

29 października 2017 18:30 | Aktualności

26.10.2017 r. Koncert "Perły polskiego Big Beatu 4"

26 października 2017 roku koncertem z serii „Perły polskiego Big Beatu 4” rozpoczęliśmy w Szkole Podstawowej w Dunowie cykl spotkań umuzykalniających we współpracy z Koszalińską Filharmonią.

                Tematem pierwszego spotkania było życie i twórczość polskiego piosenkarza, poety, kompozytora i malarza, który z wykształcenia był architektem – Marka Grechuty. Uznawany jest on za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. W utworach zaaranżowanych na klawiszach, skrzypcach i klarnecie
z charakterystycznym wokalem Kuby Grabskiego mogliśmy odnaleźć także elementy rocka, jazz-rocka i rocka progresywnego.

                Pomimo wczesnej godziny porannej delektowaliśmy się m. in. „Niepewnością”, utworami „Nie dokazuj”, „Ojczyzna” czy „Szalona lokomotywa”. Oprócz wykonów wysłuchaliśmy także ciekawostek o życiu i twórczości Marka Grechuty, między innymi o jego debiucie w 1968 roku przed opolską publicznością.

                Dzisiejszy koncert nastroił wszystkich refleksyjnie i udowodnił, iż utwory Marka Grechuty są ponadczasowe. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne muzyczne spotkania w naszej szkole.

/oprac. M. Bednarska/

Przeczytano: 99 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: