08 listopada 2017 20:40 | Aktualności

Zbiórka darów na rzecz Domu Samotnej Matki "Dar życia" Caritas w Koszalinie

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dunowie w ramach wolontariatu włącza się w akcję zbiórki darów na rzecz Domu Samotnej Matki „Dar życia” Caritas w Koszalinie. Organizacja ta istnieje już od ponad 20 lat. Jej celem jest niesienie pomocy kobietom w okresie okołoporodowym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

W ramach akcji zbieramy:

• Pampersy jednorazowe (szczególnie rozmiar 4 i 5), podkłady do przewijania,
  • Środki do pielęgnacji niemowląt: oliwki, kremy, płyny do kąpieli, chusteczki nawilżane dla niemowląt, herbatki dla dzieci,  itp.
  • Duże ręczniki kąpielowe dla dzieci i mam (nowe),
  • Duże koce, poduszki dla niemowląt płaskie (nowe),
  • Lampki noce, przedłużacze,
  • Kosmetyki dla kobiet: żele pod prysznic, kremy, szczoteczki do zębów, pasty do zębów (także te przeznaczone dla dzieci), szampony, wkładki laktacyjne,
  • Klapki pod prysznic w rozmiarach 36-39 (nowe),
  • Mleko - zwykłe, krowie (z długim terminem ważności),
  • Olej do smażenia,
  • Cukier.

Akcja trwa w terminie od 13 listopada do 15 grudnia 2017 roku.

Koordynator: M. Śmiałkowska, A. Bicz