08 listopada 2017 20:46 | Aktualności

07.11.2017 r. Udział w I Powiatowym Konkursie "Śladami Marii Skłodowskiej-Curie"

W dniu 7 listopada 2017 roku troje uczniów Szkoły Podstawowej w Dunowie: Katarzyna Brzostko (kl. 6), Maciej Wencki (kl.6), Jakub Majcher (kl.7),  uczestniczyło w  I Powiatowym Konkursie pt: "Śladami Marii Skłodowskiej - Curie" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Starych Bielicach.
         Z zadaniami konkursowymi zmagali się drużynowo wspólnie z rówieśnikami z czterech innych szkół podstawowych:  ze Starych Bielic, z Konikowa, z Biesiekierza oraz ze Świemina. Jednym z zadań było ułożenie puzzli oraz przeprowadzenie doświadczenia. Nasi reprezentanci  wykazali się ogromną wiedzą na temat życia i osiągnięć naukowych naszej Noblistki. Jakub Majcher drużynowo zajął II miejsce.

Każda szkoła otrzymała nagrodę w postaci mikroskopu, a wszyscy uczestnicy - dyplomy i pamiątkę w postaci dysku przenośnego.

W czasie konkursu towarzyszyli nam: pan Jan Rodak - wicewójt Gminy Biesiekierz, pan Zenon Dropko - przewodniczący Rady Powiatu, pani Agnieszka Hryniewicz- dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, pani Wanda Kamyk - radna gminy Biesiekierz, pani Iwona Moszyńska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Dunowie, pani Urszula Cichocka - przewodnicząca Rady Rodziców w Starych Bielicach.

Dziękuję moim podopiecznym za trud włożony  w przygotowanie się do konkursu i ogromne zaangażowanie, nauczycielowi chemii, pani Marcie Strzeleckiej - za pomoc w przygotowaniu uczniów,  pani Monice Majcher - za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na konkurs.

/Beata Górska
nauczyciel przyrody w SP Dunowo/