09 listopada 2017 23:37 | Aktualności

08.11.2017 r. Udział w akcji "Śniadanie daje moc"

8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dunowie po raz kolejny obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Kasia Brzostko i Kuba Majcher przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania, natomiast p. Małgorzata Śmiałkowska zaprezentowała nam zabawne ćwiczenie zapobiegające przejadaniu się.

Uczniowie, rodzice i wychowawcy przygotowali na wspólne śniadanie mnóstwo zdrowych, smacznych i kolorowych dań. Nie zabrakło wśród nich świeżych warzyw, owoców, wypieków z pełnoziarnistej mąki z dodatkiem ziaren czy sałatek z roślinami strączkowymi i kaszą.

Mamy nadzieję, że wspólne celebrowanie Dnia Zdrowego Śniadania przypomni wszystkim uczniom i ich rodzicom o szczególnej wadze tego posiłku. Codzienne spożywanie zdrowego pierwszego śniadania jest bardzo ważne, zwłaszcza dla dzieci. Ominięcie tego posiłku może spowodować spadek poziomu glukozy we krwi, który po nocnym odpoczynku i tak jest już bardzo niski. Przekłada się to na upośledzenie funkcji komórek całego organizmu, a w szczególności komórek nerwowych mózgu. Badania potwierdzają, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo zbilansowane śniadania osiągają zdecydowanie lepsze wyniki w nauce, testach sprawności fizycznej oraz są w mniejszym stopniu narażeni na ryzyko nadwagi i otyłości.  Pamiętajmy o tym!

Następne wspólne śniadanie już za rok!

/Adriana Bicz/