11 listopada 2017 11:43 | Aktualności

10.11.2017 r. - Uroczysty apel z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości

10 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Ewy Kosikowskiej i pani Joanny Dziurla. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, daty rozbiorów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, poczet flagowy, hymn oraz kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

/Ewa Kosikowska/