Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Aktualności

18 listopada 2017 18:41 | Aktualności

14.11.2017 r. Spotkanie uczniów klasy II i III z lektorem języka chińskiego p.Urszulą Gajdecką

14.11.2017 r. naszą szkołę odwiedziła lektorka języka chińskiego – pani Urszula Gajdecka.   Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia lokalizacji Azji oraz zaznajomienia z wiadomościami
z zakresu edukacji przyrodniczej: dzieci dowiedziały się między innymi, jakie państwa znajdują się w Azji, jakie są najwyższe góry, gdzie dokładnie położone jest najgłębsze jezioro świata... Największym zainteresowaniem cieszyły się wiadomości dotyczące zwierząt azjatyckich, które uczniowie mieli okazję zobaczyć na licznych fotografiach prezentowanych przez panią Urszulę. Następnie prelegentka opowiedziała o swojej podróży do Chin, jak również o zwyczajach tam panujących, o ulubionych potrawach Chińczyków, przybliżyła także uczniom kulturę i muzykę chińską. Dzieci miały nawet okazję zaśpiewać piosenkę w języku chińskim! Po wszystkich opowieściach, pani Urszula zorganizowała uczniom krótką lekcję chińskiego: dzieci próbowały swoich sił w fonetyce chińskiej, wymawiały nazwy zwierząt, pisały, liczyły oraz nauczyły się zwrotu: „Dzień dobry nauczycielu!”. Opowieści zakończyły się ćwiczeniem praktycznym: nauką jedzenia pałeczkami! Wszyscy dzielnie mierzyli się z zadaniem, próbując swoich sił w tej nie lada sztuce. Uczniowie mieli również okazję spróbować niezwykle charakterystycznej potrawy azjatyckiej – sushi! Jednak zgodnie doszli do wniosku, że nie jest to ich ulubione danie 😉 Spotkanie było bardzo udane, wszyscy się dobrze bawili, o czym świadczy moc uścisków, jakimi została obdarowana pani Ula 😊 Bardzo dziękuję pani Urszuli Gajdeckiej ze szkoły „Panda Kinder” za chęć podzielenia się wiedzą z naszymi uczniami, wszystkie wiadomości z pewnością zostaną w naszej pamięci na lata. 

/Joanna Dziurla/

Przeczytano: 102 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: