28 listopada 2017 15:19 | Aktualności

21.11.2017 r. Apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

21 listopada w Szkole Podstawowej w Dunowie odbył się apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Spotkanie było okazją do przypomnienia najmłodszym przysługujących im  praw, zapisanych w Konwencji o prawach dziecka. O tym, kiedy powstał ten dokument oraz jakie podstawowe prawa dziecka są w nim zawarte przypomnieli nam: Katarzyna Brzostko i Maciej Wencki z kl. VI.

Uczennice  klasy V, Iwona Bednarska oraz Kinga Mielewczyk zaprezentowały nam dwa wiersze związane z poruszaną tematyką. Był to utwór autorstwa Marcina Brykczyńskiego pt. „Prawa dziecka” oraz Marcina Przewoźniaka pt. „Krzyknij nie!”.

Na zakończenie apelu chórek składający się z uczniów z kl. II, III i V zaśpiewał wpadającą
w ucho „Piosenkę o prawach dziecka” Małej Orkiestry Dni Naszych. Dzieci zrobiły to tak fantastycznie, że zostały poproszone o bis!

Skład chóru (kolejność alfabetyczna): Magdalena Charchuła, Katarzyna Grzejda, Martyna Jędrusik, Patrycja Kiwior, Weronika Kiwior, Julia Kowalczyk, Nikola Lipińska-Hendzel, Miłosz Markiewicz, Julia Marzec, Marta Mazuń, Nina Rybarczyk.