28 listopada 2017 15:26 | Aktualności

24.11.2017 r. Spotkanie z panią Agnieszką Szeląg, autorką książeczki „Niezapominajka – Nie zapomnij o mnie” oraz wolontariuszką Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”   Flora Edwards

Jednym ze sposobów, w jaki pomaga nasza społeczność, jest zbiór plastikowych nakrętek dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Dzięki temu dobro do nas wróciło. W piątek 24 listopada, dzieci z klas 0-3 wzięły udział w spotkaniu z panią Agnieszką Szeląg, autorką książeczki „Niezapominajka – Nie zapomnij o mnie” oraz wolontariuszką hospicjum, dla którego zbieramy nakrętki. Każde dziecko otrzymało książeczkę, dzięki której mieliśmy okazję poznać historię Zosi Niezapominajki, która ciężko zachorowała. Jednym z zadań do wykonania było zaprojektowanie chustki dla Zosi.

Korzystając z okazji, zachęcam wszystkie dzieci i rodziców do wykonania kartek świątecznych z życzeniami dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin. Każda kartka trafi do osoby, której sprawi wielką przyjemność i połączy nas duchowo. Kartki proszę podpisać swoim imieniem i przekazać do p. Ewy Kosikowskiej. Nie liczy się talent, lecz okazane serce.

W imieniu wszystkich dzieci, serdecznie dziękuję pani Agnieszce Szeląg za poświęcony nam czas i możliwość poznania tak wyjątkowej osoby.

/Ewa Kosikowska/