02 grudnia 2017 17:36 | Aktualności

30.11.2017 r. Zabawa andrzejkowa

Dnia 30 listopada 2017 roku, odbyła się długo wyczekiwana  zabawa andrzejkowa,  przygotowana przez Samorząd Uczniowski i wychowawców klas.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Integrują społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą, a jednocześnie są źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby.           Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki.
Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg.

Kto wie, może niektóre z wróżb się spełnią?

Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej i  disco polo przygotowanej przez przedstawicieli SU - Filipa Mielewczyka i Szymona Dobrowolskiego z kl.6.

/M.Śmiałkowska/