16 października 2018 20:05 | Aktualności

15.10.2018 r. DEN i pasowanie na ucznia

W poniedziałek, 15 października 2018 r. naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów na ucznia. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Ewa Korczak – Wójt Gminy Świeszyno, Pani Maria Gontarek – Dyrektor GOPS w Świeszynie oraz Pani Helena Zochniak – Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Świeszynie. Licznie przybyli również rodzice pierwszaków, towarzysząc swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu. Najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Adrianny Piątek zaprezentowali swoje umiejętności w liczeniu, czytaniu oraz recytatorskie i wokalne: w języku polskim i angielskim. W występie brali również udział koledzy i koleżanki z klasy trzeciej, piątej, szóstej i ósmej. Po uroczystym Ślubowaniu i Pasowaniu na ucznia, którego dokonała Pani Iwona Moszyńska Dyrektor SP w Dunowie wraz z Panią Wójt, były życzenia i kwiaty dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz dla zaproszonych gości. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki od zaproszonych gości, kolegów i koleżanek z klasy trzeciej i oczywiście od rodziców, którzy przygotowali również słodki poczęstunek dla klasy pierwszej wraz z wychowawczynią oraz dla zaproszonych gości.  Nad przygotowaniem apelu oraz dekoracji czuwały Panie Adrianna Piątek i Dorota Kitowicz.

Pasowanie 2018