SAMORZĄD UCZNIOWSKI

10 marca 2016 22:47 | SAMORZĄD UCZNIOWSKI

10 marca 2016 r. - Dzień Mężczyzny

"Nie tylko kobiety mają swoje święto, od niedawna w kalendarzu zagościł Dzień Mężczyzn. Pomysł na to święto jest pochodną idei równości płci. Tradycja święta zapoczątkowana została w 1999 r. Na świecie jest on obchodzony oficjalnie 19 listopada, jednak w Polsce przyjęła się data 10 marca, czyli dwa dni po święcie kobiet.  Mimo że "męskie" święta nie są tak popularne jak "kobiece", to stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku."

W Szkole Podstawowej w Dunowie z okazji Dnia Mężczyzny odbył się krótki apel z życzeniami dla mężczyzn. Skromne upominki otrzymali Pan Romek - konserwaror, Pan Mietek - kierowca i nasi goście - Strażacy z OSP Świeszyno, którzy przyjechali przeprowadzić szkolen eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Przeciwpożarowej.
Kolejny miły, upominkowy, pełen życzeń i serdeczności dzień :)

źródło: http://www.kalendarzswiat.pl/dzien_mezczyzn