Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Informacje dla RODZICÓW

24 marca 2015 19:19 | Informacje dla RODZICÓW

Ogólnopolska akcja propagowania Regionalnego Systemu Ostrzegania. Bezpieczeństwo - co ci się może przydać?

Trwa ogólnopolska akcja propagowania Regionalnego Systemu Ostrzegania, którego celem jest informowanie na bieżąco obywateli o ewentualnych lokalnych zagrożeniach (powodzie, nawałnice, gwałtowne burze). Komunikaty w ramach RSO pojawiają się w trzech formach: ostrzeżenia w telegazecie i na „pasku" telewizji regionalnej, komunikaty na stronach internetowych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz informacje pojawiające w aplikacji, którą można bezpłatnie zainstalować na smartfonach.

Bezpłatna aplikacja dostępna na smartfony zawiera także szereg przydatnych informacji, z którymi warto zapoznać się, by móc je wykorzystać w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa (pożar, wypadek, atak terrorystyczny). Aplikacja więc nie tylko ostrzega przed zbliżającymi się zagrożeniami, ale też uczy właściwego zachowania w chwili ich wystąpienia.

Przydatne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania oraz możliwości wykorzystania RSO dostępne są na stronie:   

https://prezi.com/ebxvvbrzsmjh/bezpieczenstwo-co-ci-sie-moze-przydac/?utm_campaign=share&utm_medium=copy 

Przeczytano: 429 razy. Wydrukuj|Do góry