Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Informacje dla RODZICÓW

08 kwietnia 2015 20:47 | Informacje dla RODZICÓW

Niecodzienni goście w Szkole Podstawowej w Dunowie !!!


W środę 08 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dunowie przyjęliśmy niecodziennych gości – Rodziców naszych przyszłych pierwszoklasistów oraz przedszkolaków. Odwiedzili nasze mury, by na własnej skórze przekonać się, czy w szkole może być przyjemnie…

Pierwszą, oficjalną część spotkania, poprowadziła Pani Dyrektor Małgorzata Bednarska. Przybliżyła Rodzicom ofertę edukacyjną szkoły, przedstawiła kadrę pedagogiczną, przypomniała o ważnych dla nas sukcesach, między innymi realizowanych programach rządowych i projektach edukacyjnych, osiągnięciach w konkursach przedmiotowych i tematycznych, wysokich wynikach całościowej ewaluacji zewnętrznej oraz cieszącej się popularnością najnowszej innowacji pedagogicznej realizowanej w oddziale przedszkolnym.

Następnie w towarzystwie Pani Dyrektor i wszystkich nauczycieli Rodzice odwiedzili każdą salę naszej szkoły. Nieco skrępowani powrotem w szkolne mury najpierw nieśmiało sprawdzali swe siły w pracowni „pani od przyrody”, rekonstruując położenie planet w Układzie Słonecznym i segregując śmieci (interaktywne). Później było już łatwiej, a w sali do edukacji wczesnoszkolnej zaczęły padać pierwsze pytania. We wszystkich pomieszczeniach Rodzice zwrócili uwagę na imponujące pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal lekcyjnych w tablice interaktywne i inny sprzęt multimedialny usprawniający pracę zespołu. Podkreślili, że dostęp do szybkiego i jednocześnie bezpiecznego Internetu pod kierunkiem nauczyciela otwiera przed dziećmi możliwość poszerzania swej wiedzy w sposób celowy i odpowiedzialny. Rodzice wyrazili zadowolenie także z faktu zainstalowania w budynku i wokół niego monitoringu, który w połączeniu z dyżurami nauczycieli zapewnia dzieciom pełne bezpieczeństwo. Zainteresowaniem cieszył się dziennik elektroniczny prowadzony w naszej szkole już od kilku lat, zwłaszcza możliwość korzystania z niego w sposób mobilny dzięki aplikacji na smartfony.  

Spotkania rekrutacyjne już wpisały się na stałe w kalendarz pracy naszej szkoły. Tegoroczne jak zawsze przebiegło w miłej atmosferze i z pewnością pozwoliło Rodzicom na poznanie oferty edukacyjnej naszej szkoły oraz zatrudnionych nauczycieli. Nie od dziś wiadomo, że Rodzic współpracujący z wychowawcą w pełni uczestniczy w procesie rozwoju i nauki swego dziecka. Takiej owocnej współpracy życzymy Państwu od września 2015 roku! /Marlena Szuwalska/

Przeczytano: 605 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: