Innowacja 2016-17 Programowanie step by step w CYFROWEJ SZKOLE

06 kwietnia 2017 20:59 | Innowacja 2016-17 Programowanie step by step w CYFROWEJ SZKOLE

30.03.2017 r. - Logomocja

Przyszedł czas na LOGOMOCJĘ.

LOGO to język programowania powstały w latach sześćdziesiątych XX wieku, jako narzędzie do nauczania dzieci.

Polskie Logo:
na ZX Spectrum (na taśmie) wzorowana na Sinclair Logo powstała w 1985 roku. Był jeden żółw w postaci trójkąta.
Junior LOGO – dla komputerów Elwro 800 Junior (1988) Jeden żółw w postaci grota strzałki.
AC Logo - pierwsza polska wersja na PC – początek lat 90-tych, jeden żółw w postaci „żółwika”.
Logo Komeniusz powstał na Słowacji, jest dziełem zespołu pracowników Uniwersytetu im. Komenskiego w Bratysławie: Ivana Kalaša, Andreja Blaho i Petera Tomcsányi.

Świetne narzędzie dla nauczyciela informatyki w gimnazjum i szkole podstawowej, jest nowoczesnym językiem programowania funkcyjnego, środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego, numer zalecenia 1540/2003 (źródło: http://www.logomocja.pl/)