Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

Innowacja 2016-17 Programowanie step by step w CYFROWEJ SZKOLE

25 maja 2017 19:46 | Innowacja 2016-17 Programowanie step by step w CYFROWEJ SZKOLE

25.05.2017 r. - Programowanie w języku Python na płytkach Micro:bit

25 maja 2017 r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Dunowie mieli możliwość programowania w języku Python z wykorzystaniem płytek Micro:bit. Dwugodzinne zajęcia przeprowadzili studenci Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej: Pan Karol Ostrowski (członek Stowarzyszenia Polska Grupa Użytkowników Pythona) i Pan Krystian Kuczkowski. 
Micro:bit to płytka z mikrokontrolerem, którą nasi uczniowie programowali za pomocą edytora Mu, poznali podstawy języka Python. Podczas dzisiejszych zajęć programowali napisy, własne obrazki i krótkie animacje. To kolejne zajęcia w ramach prowadzonej w szkole innowacji z programowania, podczas których uczniowie samodzielnie tworzą nowe rzeczy, widzą realne efekty swojej pracy, a nie są tylko odbiorcami gotowych rozwiązań. Ogromnie dziękujemy Panu dr. inż. Robertowi Berezowskiemu - Prodziekanowi ds.Studeckich Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej za pomoc w zorganizowaniu tych warsztatów oraz prowadzącym, którzy bardzo ciekawie i z ogromnym zaangażowaniem przedstawili nam zasady programowania na Micro:bitach. /Agata Zglinicka/

Przeczytano: 232 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: