KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

17 marca 2017 21:43 | KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

16.03.2017 r. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2017

W czwartek 16.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły z klas: 2,3,4,5 i 6 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki między innymi wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach:

Żaczek – klasa 2,

Maluch – klasa 3. i 4,

Beniamin – klasa 5. i 6.

Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 21 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 105 punktów.

Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów.

Test konkursowy w kategorii „Beniamin” zawiera po 30 pytań o rożnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w tym prestiżowym konkursie. Szczególne gratulacje za udział w matemaycznym kangurze należą się najmłodszym uczniom z klasy 2, którzy po raz pierwszy przystąpili do tego konkursu.
Czekamy na wyniki naszych konkursowiczów!