KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

05 maja 2017 20:11 | KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

05.05.2017 r. - Majowy koncert PTAKÓW, PTASZKÓW I PTASZĄT POLNYCH za nami!

W piątek 05 maja 2017 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Dunowie miała przyjemność wysłuchać  dorocznego występu miłośników poezji w ramach szkolnych eliminacji konkursu „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.

W  tegorocznej, czterdziestej dziewiątej edycji konkursu organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną, udział wzięło piętnaścioro uczniów z klas 1-6. Komisja konkursowa złożona z czworga nauczycieli oceniała recytację
z uwzględnieniem takich elementów jak kultura słowa, dobór repertuaru, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny występu.

Poniżej przedstawiamy najlepszych uczniów wyłonionych
w eliminacjach szkolnych:

- w kategorii uczniów klas 1-3:

• Julia Kowalczyk z klasy 1 (1. miejsce),
  • Filip Szaliłow z klasy 1 (2. miejsce),
  • Maciej Wisniewski z klasy 2 i Kimi Wiśniewski z klasy 3 (ex aequo
    3. miejsce);

- w kategorii uczniów klas 4-6:

• Alan Ordecha z klasy 4 (1. miejsce),
  • Kinga Mielewczyk z klasy 4 (2. miejsce).

Komisja nie przyznała trzeciego miejsca.

Sześcioro najlepszych uczniów zostało nagrodzonych dyplomami
oraz otrzymało ciekawe nagrody książkowe. Wyróżnieniem będzie dla nich reprezentowanie szkoły podczas eliminacji na szczeblu gminy w piątek 12 maja 2017 roku. Życzymy powodzenia!

(Marlena Szuwalska)

Konkurs recytatorski