Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

10 maja 2017 14:18 | KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

09.05.2017 r. - Szymon Dobrowolski z kl.6 - laureat XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego „Korrida” w Zegrzu Pomorskim

 

 

Mamy 1. miejsce w 17. edycji  KORRIDY!

We wtorek 09 maja 2017 roku reprezentanci Szkoły Podstawowej
w Dunowie po raz kolejny zmierzyli się z zadaniami gramatyczno – ortograficznymi w ramach siedemnastego międzyszkolnego konkursu „Korrida”.

Śmiałkowie najpierw sprawdzili swe siły w eliminacjach na szczeblu szkolnym. Ostatecznie w zmaganiach konkursowych wzięli udział:

  1. Julia Jaroszewicz (kl.3),
  2. Alan Bożyk (kl. 3),
  3. Kimi Wiśniewski (kl. 3),
  4. Maciej Wencki (kl. 5),
  5. Jakub Majcher (kl. 6),
  6. Szymon Dobrowolski (kl. 6).

Walka o tytuł tego, kto najlepiej opanował niełatwe zasady gramatyki
i ortografii polskiej rozegrała się w dwóch kategoriach wiekowych: wśród uczniów klas 2-3 oraz klas 4-6. Reprezentantów wystawiło pięć szkół podstawowych:
w Dargini, Dunowie, Konikowie, Zegrzu Pomorskim i Rosnowie.

Nasi uczniowie rozwiązali swe testy na wysokim i bardzo wysokim poziomie. Możemy poszczycić się tytułem laureata: najlepszy wynik w kategorii klas starszych osiągnął Szymon Dobrowolski, zdobywając 107 punktów. Naszego laureata do konkursu przygotowywała pani dyrektor i nauczycielka języka polskiego Małgorzata Bednarska.  Nagrodami w konkursie były ciekawe książki lub gry rodzinne, słodycze oraz dyplomy. Dla wszystkich uczestników, niezależnie od osiągniętego wyniku, Gmina Świeszyno ufundowała wspaniałe upominki w postaci przyrządów szkolnych, podkładek na biurko i słodyczy. 

Pomysłodawczyni i koordynatorce konkursu, Pani Marcie Bartos, gratulujemy zaangażowania i obiecujemy swą obecność w roku 2018!

(Marlena Szuwalska)

Przeczytano: 200 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: