AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

01 czerwca 2016 19:40 | AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

01 czerwca 2016 r. - Uczniowie kl.6 w programie KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ - STARSZAKI CZYTAJĄ MALUCHOM

STARSZAKI CZYTAJĄ MALUCHOM

W środę 01 czerwca 2016 roku podsumowaliśmy udział Szkoły Podstawowej w Dunowie w projekcie Książki naszych marzeń. Był on naszym kolejnym przedsięwzięciem  w ramach promocji czytelnictwa wśród uczniów i ich Rodziców.     Tym razem do projektu włączono najmłodszych milusińskich - trzylatki oraz dzieci czteroletnie z oddziału przedszkolnego. Uczniowie klasy szóstej pod opieką nauczycieli zaprosili przedszkolaki do  wspólnego czytania ulubionych utworów dla dzieci. Wśród propozycji znalazły się wszystkim znany Czerwony Kapturek, ilustrowane historyjki oparte na współczesnych bajkach, m. in. Małe Zoo Lucy. Dzieci wysłuchały też serii opowiadań o panu Kuleczce autorstwa Wojciecha Widłaka, które w niepowtarzalny sposób kształtują tak ważny dla dzieci słownik pojęciowy. Czytaniu towarzyszyły zabawy – kolorowanie oraz uzupełnianie czytanych książeczek magnesami jako forma sprawdzenia zapamiętanych treści.     Trudno ocenić, czy lepiej bawiły się Maluchy, czy… Starszaki. Ważne, że wspólne czytanie wszystkim sprawiło oczekiwaną radość. Zachęcamy do takiej formy spędzania wolnego czasu z dzieckiem – to wspaniała zabawa od lat trzech do… stu.

(Marlena Szuwalska)