AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

23 września 2016 22:03 | AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

23.09.2016 r. - Sprzątanie Świata 2016

Jak co roku Szkoła Podstawowa w Dunowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata – Polska 2016. Podjęte działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem śmieci wokół  nas i możliwość jego rozwiązania poprzez selektywną zbiórkę odpadów.

Każda klasa miała wyznaczony obszar do porządkowania. Wyposażeni w rękawice ochronne  oraz worki na śmieci uczniowie z Dunowa  z ogromnym zaangażowaniem sprzątali teren wokół szkoły i najbliższe okolice naszej miejscowości. Śmieci niestety nie brakowało,   o czym świadczyły przyniesione pełne worki. Miejscem wymagającym poważnej ingerencji okazały się „dzikie wysypiska” pod lasem. Bardzo przydała się taczka, która służyła do przewożenia śmieci o większych gabarytach.

Zadowoleni  z dobrze wykonanego zadania, ciesząc się piękną pogodą,  uczniowie i nauczyciele  odpoczywali jedząc pyszne kiełbaski samodzielne upieczone w przygotowanym przez niezawodnego Pana Romka ognisku.

Wszystkim uczestnikom akcji należą się ogromne podziękowania!