AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

30 września 2016 23:03 | AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

30.09.2016 r. VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 30.09.2016 r.w Szkole Podstawowej w Dunowie odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay), to bezpłatna akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Na lekcjach matematyki, w tygodniu poprzedzającym Dzień Tabliczki Mnożenia uczniowie solidnie przygotowywali się z tego tematu. Najlepsi matematycy zostali ekspertami i w piątek pracowali w komisjach egzaminując innych. Egzamin polegał na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na wylosowane działania. Po zdaniu egzaminu członek komisji egzaminacyjnej nadawał  tytuł  MT EXPERT i wręczał certyfikat. Najwięcej radości sprawiało uczniom przepytywanie nauczycieli - wszyscy otrzymali certyfikaty :)
Zabawy dydaktyczne z umiejętności sprawnego liczenia odbyły się w klasie 5 na języku angielskim, gdzie nauczycielka - p. Ewa Kosikowska przepytała uczniów po angielsku  oraz na zajęciach innowacyjnych z programowania, podczas których uczestnicy tworzyli grę do nauki tabliczki mnożenia w Scracht (jedna z gier https://scratch.mit.edu/projects/123291814/).
W szkole przeprowadzono konkurs z tabliczki mnożenia w klasie 4,5,6 oraz na "Najlepszego z najlepszych w mnożeniu":
I miejsce w kl. 4 - EWELINA RADKIEWICZ
I miejsce w kl. 5 - MACIEJ WENCKI
I miejsce w kl. 6 - SZYMON DOBROWOLSKI
Najlepszy z najlepszych w szkole - SZYMON DOBROWOLSKI Z KL. 6

Gratulacje należą się wszystkim uczniom, gdyż różnice punktowe między nimi były niewielkie.
Dziękujemy za udział w akcji. Z pewnością przystąpimy do niej w przyszłym roku. /Agata Zglinicka/

O akcji  "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają"  http://www.wmtday.org/

Tabliczka mnożenia - wyniki