AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

08 listopada 2016 20:31 | AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

08.11.2016 r. - „ŚNIADANIE DAJE MOC” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DUNOWIE

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania w dniu 8 listopada Szkoła Podstawowa w Dunowie  po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki
i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i łatwiej sprostać szkolnym obowiązkom.

Swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem uczniowie rozpoczęli od przypomnienia 12 zasad zdrowego odżywiania, zasad zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków i podczas ich spożywania. Potem wspólnie zaśpiewały Piosenkę o Niezdrowym Jedzeniu.  Następnie przystąpiły do konsumpcji wspólnego śniadania.

Nieoceniona okazała się pomoc rodziców, którzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiły się kolorowe i zdrowe kanapki z domowym chlebem, szaszłyki, roladki, sałatki, twarożki, owoce, soki  itp. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne … palce lizać!

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tego wyjątkowo smacznego przedsięwzięcia.
Koordynatorzy: Beata Górska i Iwona Moszyńska

Śniadanie daje moc