AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

27 kwietnia 2017 21:20 | AKCJE I PROGRAMY EDUKACYJNE

27.04.2017 r. -Dzień Ziemi w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie " W kierunku natury"

Dnia 27 kwietnia 2017 roku uczniowie klas II-VI Szkoły Podstawowej w Dunowie odwiedzili Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych specjalnie z okazji Dnia Ziemi "W kierunku natury", które były realizowane w dwóch blokach tematycznych: 1. Magiczne właściwości drzew, 2. Dom bez chemii.

Podczas trwania pierwszej części zajęć uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę  na temat  magicznych właściwości drzew takich jak: akacja, brzoza , buk, dąb, jarzębina, klon i wielu innych.  Dowiedzieli się, że drzewa pozytywnie oddziałują  na człowieka,  emanują zdrową energią, poprawiają nastrój. Dlatego warto spacerować wśród  drzew. Ponadto znana jest również lecznicza moc drzew. Zdrowe soki, napary wspomagają leczenie wielu chorób.

W trakcie drugiej części zajęć uczniowie  poznali zalety ekologicznego sprzątanie domu za pomocą naturalnych środków czystości: sody, octu, cytryny, soli kuchennej, mąki kukurydzianej,  które nie niszczą środowiska ,
są  bezpieczne dla zdrowia i skuteczne.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach mydlarskich podczas których robili pachnące mydełka.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie sal edukacyjnych ośrodka , m.in. multimedialnego  pokoju " Drzewo i jego mieszkańcy", pokoju "Energii"  oraz szalona zabawa w pokoju j gier i zabaw wyposażonym w ekologiczne zabawki
i gry, w pokoju z interaktywną podłogą.

Serdecznie dziękujemy za sympatyczną atmosferę i bardzo ciekawe zajęcia. /Beata Górska/

Zaj.w Sarbinowie IV 2017