SZKOLENIA KADRY PEDAGOGICZNEJ

05 czerwca 2014 09:34 | SZKOLENIA KADRY PEDAGOGICZNEJ

Pani  Beata Górska, nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej w Dunowie, w dniu 03 czerwca wzięła udział w polsko – niemieckich warsztatach: Odnawialne źródła energii – jak realizować kreatywne zajęcia – praktyczne warsztaty dla nauczycieli w Eberswalde w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Wald-Solar-Heim. Celem wyjazdu studyjnego była ochrona środowiska i klimatu. Tematem przewodnim była promocja energetyki słonecznej, wiatrowej, wodnej oraz biomasy.

Organizatorem spotkania był Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie we współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym w Koszalinie.

W programie wizyty znalazły się:

- warsztaty energetyki wodnej i wiatrowej- budowa modeli

- warsztaty energetyki solarnej- budowa modeli

- zwiedzanie polsko-niemieckiej wystawy interaktywnej o odnawialnych źródłach energii.

Zajęcia prowadził pan Manfred Bauer – fizyk i pedagog ochrony środowiska, który w niezwykle ciekawy sposób prezentował tematykę związaną z energetyką odnawialną. Uczestnicy nie tylko dowiedzieli się jak uczyć o  energii i jej poszanowaniu przez najmłodszych,  ale także samodzielnie wykonywali modele turbiny wodnej i pojazdu solarnego.

Warto uświadamiać społeczeństwo, zaczynając od najmłodszych, że w  obliczu wyczerpywania się konwencjonalnych źródeł energii, takich jak  węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny przejście na typ energii wykorzystującej naturalne warunki atmosferyczne lub geologiczne Ziemi   w niedalekiej przyszłości będzie nie tylko nieuniknione-ale i opłacalne./BG/