UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

22 marca 2017 19:15 | UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

20-22.03.2017 r. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017 W SP DUNOWO

W dniach 20 -22 marca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dunowie przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne. Był to czas szczególnie ważny - czas refleksji i spojrzenia w głąb siebie. Tegoroczne spotkania rekolekcyjne prowadził Ksiądz Henryk Tomke – proboszcz z Toporzyka wraz z siostrą Moniką Knysz ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, która ubogacała je śpiewem i grą na gitarze. Nie zabrakło również towarzyszącej obecności Księdza Proboszcza Krzysztofa Kantowskiego. Ksiądz Rekolekcjonista obrazowo przedstawiał poruszane zagadnienia, cierpliwie słuchał niezliczonej ilości wypowiedzi dzieci, zachwycał zebranych zagadkami. Przez dwa dni uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych. Zwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta w kościele w Jarzycach. W oprawę liturgii włączyli się zarówno uczniowie i nauczyciele. Przed Eucharystią zebrani mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi. Na koniec Mszy Świętej przedstawiciele uczniów podziękowali prowadzącym za wspólne doświadczenie wiary i radość spotkań. Dziękuję Pani Dyrektor oraz Nauczycielom za wszelką pomoc i życzliwość a uczniom za godne zachowanie.
katechetka Beata Górska