SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

13 kwietnia 2017 20:37 | SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

12.04.2017 r. - spotkanie kl.1-3 z nadkomisarzem Robertem Faryniarzem pracownikiem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie dotyczącym e-zagrożeń

W szkole, w domu, ……… na ulicy niech bezpieczeństwo ci towarzyszy

Jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa nikogo nie trzeba przekonywać .
W różnych płaszczyznach codziennego życia to jedno z priorytetowych zadań każdego członka społeczności. W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego
w dniu 12 kwietnia 2017 roku miało miejsce spotkanie uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Dunowie z nadkomisarzem Robertem Faryniarzem
z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie, który w  szczególny  sposób nawiązał swobodny kontakt z dziećmi i przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach i środowiskach. Przekazane przez nadkomisarza informacje skupiały się w obrębie pięciu obszarów zachowania bezpieczeństwa: w szkole, w domu, na podwórku , w spotkaniu z obcymi oraz wzywaniu pomocy. Elementy praktycznej nauki przejścia przez jezdnię, zachowania się  podczas spotkania z psem oraz wzywania pomocy zaangażowały uczniów do dalszej aktywności w zakresie poruszanych problemów. Uczniowie chętnie włączyli się w prowadzone zajęcia udzielając odpowiedzi na zadawane pytania, podając przykłady zagrożeń w różnych okolicznościach oraz zasady zachowania bezpieczeństwa. Wykazali się dużą znajomością poruszanej tematyki, co jest dowodem efektywnej pracy nauczycieli i rodziców. Wiedza ta zapewne niejednokrotnie przyda się im w życiu.

Iwona Moszyńska