SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

13 kwietnia 2017 15:10 | SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

12.04.2017 r. - spotkanie kl.4-6 z nadkomisarzem Robertem Faryniarzem pracownikiem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie dotyczącym e-zagrożeń

WIZYTA POLICJANTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DUNOWIE

Dnia 12 kwietnia 2017 roku  Szkołę Podstawową w Dunowie odwiedził nadkomisarz  Robert Faryniarz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie,  który zajmuje się bezpieczeństwem dzieci.

Rozmowy z uczniami zostały przeprowadzone w dwóch grupach: dla klas  I-III oraz IV-VI.

Kanwą spotkania profilaktycznego dla uczniów starszych była ZASADA PIĘCIU PALCÓW:

1. szkoła

2. dom

3. podwórko

4.obcy

5. pomoc

Podczas spotkania omówione zostały  różnego rodzaju zagrożenia wynikające
z nieodpowiedzialnego zachowania w szkole, domu, na podwórku. Uczestnicy dowiedzieli się jak dbać o własne bezpieczeństwo.

Funkcjonariusz policji zwrócił  szczególną uwagę na temat zagrożeń płynących
z niewłaściwego korzystania z Internetu, zachęcając tym samym młodych ludzi
do zachowania zdrowego rozsądku przy poruszaniu się w wirtualnym świecie.
Przestrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć
i filmów. Podkreślił, iż w sieci dochodzi do licznych zachowań antyspołecznych, a przede wszystkim agresywnych, w których młodzi ludzie są nie tylko ofiarami, ale coraz częściej sprawcami.

Pan policjant przybliżył młodzieży tematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich za popełniane przez nich czyny. Uczniowie  dowiedzieli się, jakie zachowania są prawem zabronione i co może grozić nieletniemu za łamanie prawa.

Wyjaśniał  jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Uświadomił obecnym, iż na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa. Było to  interesujące spotkanie, z którego  uczniowie wynieśli wiele cennych informacji.

/Beata Górska/