Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

07 czerwca 2017 11:42 | SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

06.06.2017 r. Kolejny koncert umuzykalniający "Rossini kontra Mozart" w Dunowie

 

            We wtorkowy poranek mogliśmy poczuć się jak w operze. 06 czerwca  2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dunowie wysłuchali koncertu Filharmonii Koszalińskiej zatytułowanego „Rossini kontra Mozart”. Ta audycja umuzykalniająca była inna niż zwykle.

            Na wstępie prowadzący pan Andrzej Zborowski wyjaśnił, czym charakteryzuje się opera, jaki jest podział głosów wokalnych męskich i żeńskich.

            Wybitni artyści scen operowych Grażyna Bieniek-Żaak (mezzosopran) oraz Adam Żaak (baryton) zaprezentowali słowno-muzyczny „dialog” pomiędzy żoną Amadeusza Wolfganga Mozatra Konstancją, a Gioacchino Antonio Rossinim. Zabawnemu przekomarzaniu się tych dwóch postaci towarzyszyły wykonania najpiękniejszych fragmentów "Wesela Figara" Mozarta i "Cyrulika sewilskiego" Rossiniego.

            Spotkanie to było ostatnim w tym roku szkolnym i zakończyło cykl koncertów prezentowanych przez muzyków Filharmonii Koszalińskiej. Dziękujemy i do zobaczenia w nowym roku szkolnym! /oprac. B. Górska/

Przeczytano: 186 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: