SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

20 czerwca 2017 21:37 | SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

20.06.2017 r.- Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego z ZORD Koszalin

Ostatni wtorek roku szkolnego 2016/2017 upłynął w naszej szkole pod hasłem BĄDŹ BEZPIECZNY! Instruktorzy
z Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie, w którym uczniowie niejednokrotnie mieli okazję doskonalić swe umiejętności w jeździe na rowerze, tym razem odwiedzili nasze szkolne mury.

Trzygodzinne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzono w trzech grupach: kolejno dla dzieci
z Oddziału Przedszkolnego i klasy pierwszej, dla uczniów klas drugiej i trzeciej oraz dla najstarszych – z klas 4-6. Grupy młodsze ćwiczyły z tzw. autochodzikiem. Korzystając z zabawkowego symulatora samochodu, kolejno przemieszczały się po wyznaczonym torze imitującym ruch drogowy z dwoma pasami jezdni, przejściami dla pieszych i wysepkami. Część praktyczna sprawiła tyle radości, że starszaki gotowe były zmieścić się w samochodzikach, gdyby to gwarantowało im możliwość skrócenia zajęć lekcyjnych! Na szczęście autochodziki nie musiały przechodzić tej próby, ponieważ dla uczniów dojrzalszych, często posiadających już kartę rowerową, przygotowano część wykładową ilustrowaną slajdami i filmikami, których celem było ostrzeżenie przed brawurą na jedni.

Warsztaty nie przypadkiem zaplanowane na krótko przed wakacjami miały skłonić do przemyśleń o naszym własnym wpływie na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za zachowania innych użytkowników,
a przestrzegając zasad bezpieczeństwa na drodze, mamy szansę ochronić zdrowie swoje i innych.

/Marlena Szuwalska/