NASZE WYCIECZKI

20 stycznia 2017 09:06 | NASZE WYCIECZKI

19.01.2016 r. - Wyjazd uczniów z klas 1-3 na przedstawienie "Jaś i Małgosia"

W dniu 19 stycznia 2017 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dunowie uczestniczyli w spektaklu teatralnym wystawianym w sali widowiskowej CK 105 w Koszalinie. Adaptacja sceniczna  należącej do klasyki bajek ,,Jasia i Małgosi” według J. i W. Grimm, przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu  zachwyciła swoją baśniową mądrością i ciepłym humorem najmłodszych widzów. Historia
o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi, kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Pokazuje jak miłość, niewinność i dobro wygrywa ze złem i jest nagradzane. Odwaga, zaradność
i pomysłowość Jasia i Małgosi dodają dzieciom otuchy oraz wiary we własne siły,
a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, uczy ostrożności. Na szczęście, jak na bajkę przystało, wszystko kończy się dobrze. Ciekawe kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne, a nade wszystko aktorzy przenieśli widownię w  magiczny świat. Sądząc po reakcji uczniów oraz towarzyszących im nauczycieli wychowawców wyjazd należy uznać za bardzo udany. Fantastyczny, cudowny świat baśni rozwija i kształtuje wyobraźnię dziecka, daje poczucie sprawiedliwości oraz uczy ogólnie przyjętych norm etycznych. Spotkanie z głównymi bohaterami i dziś jest drogowskazem w edukacji najmłodszych. Już czekamy na kolejną ofertę.

/Iwona Moszyńska/