NASZE WYCIECZKI

25 kwietnia 2017 13:57 | NASZE WYCIECZKI

24.04.2017 r. - Kl.1-4 na spektaklu teatralnym w Koszalinie „Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”

SZKOLNY WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY

W dniu 24 kwietnia uczniowie klas 1-4 mieli okazję obejrzeć przedstawienie  pt.: „Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”. Aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie opowiedzieli historię młodego lekarza Jana Dolittle, który pomagał ludziom, ale jego największą pasją było pomaganie zwierzętom. Dolittle  troszczył się o nie jak o własne dzieci, a nawet nauczył się ich mowy. Jego dom był pełen wiernych przyjaciół: towarzyszyli mu kaczka Dab-Dab, pies Jip, prosiaczek Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa Tu-Tu. Jan bardzo kochał swoje zwierzęta       i lubił się nimi opiekować. Bardzo duża ilość zwierząt w jego domu spowodowała, że pacjenci, którzy dawniej darzyli doktora ogromnym szacunkiem, przestali do niego przychodzić.

Doktor nie miał środków finansowych, aby utrzymywać dom i liczne zwierzęta. Tak poświęcił się opiece nad ukochanymi zwierzętami, że nie przejmował się brakiem pieniędzy. Pewnego dnia dostał pilną wiadomość o epidemii, która opanowała afrykańskie zwierzęta. Ruszył na pomoc, rozpoczynając w ten sposób niezwykłą przygodę na afrykańskim kontynencie.

Wrażenia dzieci po spektaklu są niepowtarzalne. Zauroczyły nas niesamowite, piękne i kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka. Doskonale poczuliśmy się w teatrze i  nie możemy się doczekać kolejnych takich wyjazdów.
/Marta Schmidt/