NASZE WYCIECZKI

10 maja 2017 14:38 | NASZE WYCIECZKI

10.05.2017 r. - „Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna…..”

„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna…..”- ten wiersz  zakończył spektakl  „Lokomotywa”, przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, na który wychowankowie Oddziału Przedszkolnego  wraz        z uczniami z klasy I i II naszej szkoły przybyli 10 maja 2017 roku.

Najmłodsi odbiorcy poezji mieli okazję przypomnieć sobie pierwsze wiersze Juliana Tuwima                w wersji śpiewanej i recytowanej przez aktorów, którzy jako rodzina oczekiwała na przyjazd następnego pociągu. Wśród prezentowanych utworów oprócz  tytułowej Lokomotywy  znalazły się jeszcze między innymi ulubione i znane wiersze: Słoń Trąbalski, Zosia Samosia, Rzepka, Okulary, Ptasie radio, Abecadło, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci.

Zapraszając widownię do tańca i śpiewania oraz udziału w prezentacji wiersza Rzepka  aktorzy w bardzo miły sposób uatrakcyjnili oglądany spektakl.

Przepiękna recytacja wzbogacona muzyką i śpiewem może zainspiruje naszych wychowanków podczas przygotowań do  następnych konkursów recytatorskich a może nawet ujawni skrywane talenty aktorskie. Życzymy im tego serdecznie.
/E. Szymkowicz/