NASZE WYCIECZKI

08 czerwca 2017 16:39 | NASZE WYCIECZKI

07.06.2017 r. Szkolna wycieczka do Poznania

W środę 07 czerwca 2017 r. uczniowie klas 1-6 pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Bednarskiej, Beaty Górskiej, Marleny Szuwalskiej, Ewy Kosikowskiej, Marty Schmidt i Małgorzaty Śmiałkowskiej wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania.  Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków tego miasta, poznanie zwierząt zamieszkujących poznańskie ZOO.

Wyjechaliśmy z Dunowa  wcześnie rano ok. 5.45.  W Poznaniu byliśmy przed południem ok. godz. 11.

Program wycieczki był dość napięty i wyglądał następująco:

- zwiedzanie miasta: Stary Rynek - ratusz, ,,Poznańskie Koziołki", kościół farny, Wzgórze Przemysła, pokaz światło i dźwięk na ,,Makiecie średniowiecznego Poznania" w podziemiach klasztoru oo. franciszkanów;

-obiad w restauracji ,,Tulipan'';

- Ostrów Tumski- Katedra, zwiedzanie Rezerwatu z archeologiem, projekcja filmu, zapoznanie się z odtworzonymi konstrukcjami obwarowań;

- zwiedzanie Nowego Zoo,

Nasza wycieczka dobiegała końca  późnym wieczorem ok. 23.10,
gdzie na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice.

Wycieczka była bardzo udana i z chęcią pojedziemy na następne. /M. Śmiałkowska/

Wyciecza Poznań 2017