GALERIA ABSOLWENTÓW

25 czerwca 2014 20:46 | GALERIA ABSOLWENTÓW

2013/14 - Zakończenie szkoły przez uczniów klasy szóstej

Zakończenie swojej przygody z nauką w Szkole Podstawowej W Dunowie dla uczniów klasy szóstej było wyjątkowe. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Świeszyno -  Pan  Ryszard Osiowy,  Skarbnik Gminy – Pani Aneta Oleksy,

Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej - Pani Małgorzata Serocka – Pinczak,

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej -  Pani Maria Gontarek, Proboszcz parafii w Świeszynie - Ksiądz Remigiusz Szrajnert , Dyrektor Oddziału Pomorsko- Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie -  Pan Maciej Gmerek, Dyrektor Gimnazjum w Świeszynie - Pani  Joanna Remplewicz, sołtys Dunowa - Pani Jadwiga Waśko.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie przyszli absolwenci złożyli ślubowanie.

W pamięci zgromadzonych pozostanie przemówienie Pani Dyrektor Małgorzaty Bednarskiej, która zwracając się do uczniów słowami wiersza Leopolda Staffa, porównała siedem lat nauki do mostu, który przeprowadził szóstoklasistów na drugą stronę, do kolejnego etapu edukacji.  Wyraziła nadzieję, że młodzi ludzie zostali dobrze wyposażeni w wiedzę, umiejętności i właściwe zasady, którymi będą kierować się każdego dnia.

Pani Marlena Szuwalska odczytała list nadesłany przez Wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego, któremu obowiązki służbowe nie pozwoliły przybyć na uroczystość. Pan Wicemarszałek z okazji ukończenia szkoły podstawowej życzył absolwentom optymizmu, wytrwałości i wiele zapału na przyszłość.

Gromkie brawa zabrzmiały podczas wręczania przez Wójta Gminy Świeszyno dyplomów i nagród książkowych dla najlepszych uczniów Dawida Mielewczyka i Kingi Witkowskiej.  Zaś ich rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

Jesteśmy dumni z Dawida Mielewczyka, który  za wysokie osiągnięcia w drugim etapie edukacyjnym i konkursach otrzymał stypendium z Fundacji „ Stypendia Świeszyńskie”.

Pani Dyrektor wręczyła także podziękowania za współpracę i działalność dla dobra uczniów dla sponsorów , przyjaciół szkoły i rodziców.

Część artystyczna w wykonaniu szóstoklasistów  była podziękowaniem dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że będą mogli o sobie powiedzieć, że są absolwentami naszej szkoły. Zaprezentowany przez nich program bawił i wzruszał do łez.

Rodzice absolwentów przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Przy stole czas miło upłynął na wspominaniu i rozmowie.

Uczniom klas szóstych życzymy powodzenia i sukcesów na nowej drodze życia w gimnazjum. /BG/

Klasa 6