Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!:: Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem!

GALERIA ABSOLWENTÓW

22 czerwca 2016 19:14 | GALERIA ABSOLWENTÓW

22 czerwca 2016 r. I już po wszystkim… i już składacie pióra, zeszyty i książki…

 

 

…W środę 22 czerwca pożegnaliśmy naszych Absolwentów. Wybrzmiały uroczyste podziękowania za uśmiech, wsparcie, dobre słowo. Nie obyło się bez wzruszeń i łez… jednak pozostało to, czego nie da się wyrazić słowami…

 

W przedstawieniu artystycznym z udziałem całej klasy szóstej uczniowie przypomnieli o największej wartości – przyjaźni, która spaja wszystkie wspomnienia. Złożyli uroczystą przysięgę, że dołożą starań, by nić ich przyjaźni nie została zerwana. Dla wielu z nas poezja Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Jana Pawła II zyskała dziś inny wydźwięk.

 

Swą obecnością zaszczycili nas wójt gminy Świeszyno, Pani Ewa Korczak, zastępca wójta, Pan Edward Wojtalik, skarbnik gminy, Pan Remigiusz Szymański, kierownik ZOS, Pani Helena Zochniak, kierownik GOPS, Pani Maria Gontarek, sołtys Dunowa, Pani Jadwiga Waśko oraz dyrektor Gimnazjum im. 27 WDP AK w Świeszynie, Pani Joanna Remplewicz. Towarzyszyli nam także Pani Dyrektor Małgorzata Bednarska, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły oraz ukochani Rodzice. Serdecznie dziękujemy przybyłym Gościom za udział w tej niecodziennej uroczystości oraz ciepłe słowa skierowane do naszych Absolwentów. Stanęli dziś na wysokości zadania, choć poczynione z przymrużeniem oka wyznanie ich Rodziców obnażyło całą prawdę o dzieciach, wywołując uśmiech.

 

Po zakończeniu części artystycznej Absolwenci otrzymali nagrody z rąk Pani Wójt Ewy Korczak, Pani Dyrektor Małgorzaty Bednarskiej oraz działającej przy Szkole Podstawowej w Dunowie Rady Rodziców. Złożyli także podpisy w szkolnej Księdze Absolwentów, otrzymując z rąk Pani Dyrektor i Wychowawcy, Pani Marleny Szuwalskiej, eleganckie teczki Absolwenta wraz z pamiątkowymi zdjęciami i tablo. Później były już tylko latające po sali birety i salwy śmiechu podczas chwili wspomnień przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.

 

Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam satysfakcji z dokonanego wyboru gimnazjum oraz nauczycieli, którzy przekonani, że możecie zrobić więcej niż się spodziewacie, otworzą przed Wami serce. Dziękujemy za niezapomniane chwile i… przepraszamy za to, co złe z naszej strony…

 

(Marlena Szuwalska)


https://dysk.onet.pl/link/jX4JB - zdjęcia z 7 lat (film) :)

https://dysk.onet.pl/link/Vw5Ml - zdjęcia z zakończenia do pobrania w orygialnym rozmiarze :)

Miłego oglądania!

Przeczytano: 939 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

koniec szkoły