ROK SZKOŁY W RUCHU

10 marca 2014 19:16 | ROK SZKOŁY W RUCHU

Obszar 4 - Kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli

OBSZAR 4 - Kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli edukacji przedszkolnej: Udział nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców edukacji przedszkolnej w planowanych szkoleniach placówek doskonalenia nauczycieli (PDN) i ośrodków doskonalenia nauczycieli (ODN) o tematyce zdrowotnej/ruchowej.

Szkolenia:
1.  Małgorzata Śmiałkowska - nauczyciel w-f, Koszalin, 14-15 luty 2014 r. - 12h warsztaty metodyczne z pedagogiki zabawy organizowane przez Studio Integracji Spłecznej "Bingo" z Zielnej Góry,  "Tańce liniowe, zumbowe i nie tylko dla dzieci"

2. Ewa Szymkowicz - nauczyciel w oddziale przedszkolnymm Dorota Kitowicz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Iwona Moszyńska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Małgorzata Śmiałkowska -nauczyciel wychowania fizycznego, 21.03.2014 r. 2h wiosenne zespoły metodyczne w ZS nr 11 w Koszalinie, "Nauczanie podstawowych elementów technicznych w piłce siatkowej". Prowadzący - Remigiusz Oszmian - trener Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego przy Gimnazjum nr 9 w Koszalinie.

3. Ewa Szymkowicz - nauczyciel w oddziale przedszkolnymm Dorota Kitowicz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Iwona Moszyńska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Małgorzata Śmiałkowska -nauczyciel wychowania fizycznego, 22.03.2014 r. 2h wiosenne zespoły metodyczne w ZS nr 11 w Koszalinie, "Rozwijanie twórczej aktywności dziecka w różnych obszarach". prowadząca - Barbara Sałacka CEN Koszalin.

4. Ewa Szymkowicz - nauczyciel w oddziale przedszkolnymm Dorota Kitowicz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Iwona Moszyńska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Małgorzata Śmiałkowska -nauczyciel wychowania fizycznego, 22.03.2014 r. 2h wiosenne zespoły metodyczne w ZS nr 11 w Koszalinie, "Między ogniem a wodą - bogactwo żywiołó w zabawach muzycznych". Prowadzący -Barbara Tartanus i Renata Szczypior, Nowa Era.

5. Na 05.04.2014 r. zaplanowany jest udział nauczycieli w 4h konferencji organizowanej przez CEN w Koszalinie pt. "Ruch i racjonalne odżywianie niezbędnymi warunkami zdrowia dzieci i młodzieży". Podczas konferencji zaplanowano 3 wykłady:
- "Zajęcia ruchowe drogą do zdrowia i sprawności dzieci i młodzieży" - prowadzący Tomasz Jędrzejczak;
- "Kształtowanie prawidłowej postawy ciała od najmłodszych lat" - prowadzacy Piast Bazyliński;
- "Zdrowe produkty i zdrowa dieta w żywieniu dzieci i młodzieży" - prowadząca Bożena Smołucha;
- zajęcia praktyczne "Zabawa drogą do aktywności ruchowej" - Tomasz Jędrzejczak.
Do udziału w konferencji zgłosiły się: Małgorzata Śmiałkowska - nauczyciel w-f i Ewa Kosikowska - wychowawca kl. I (I etapu edukacyjnego).